Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 2  

Co oznacza ból w pachwinie?

Zobacz artykuły na temat:mięśniebólkaszelwysiłek fizyczny
Ból w pachwinie nie powinien być lekceważony. Może oznaczać przepuklinę, która nieleczona prowadzi do poważnych schorzeń. Sprawdź, jak sobie z nią radzić!

Jakie są przyczyny depresji?

Ból w pachwinie. Co może oznaczać?

Mężczyźni, najczęściej w wieku dojrzałym, nierzadko skarżą się na dolegliwości związane z bólem i uczuciem ucisku w pachwinie. Popularnym problemem jest przepuklina brzuszna, najczęściej występujący rodzaj tego schorzenia. Przepuklina może występować także w okolicach rdzenia kręgowego, płuc, a nawet mózgu.

Ból w okolicy pachwiny może oznaczać jedną z dwóch rodzajów przepukliny: pachwinowej lub udowej. Badania wykazują, że znacznie częściej mężczyźni cierpią na pachwinowy rodzaj przepukliny. Udowy częściej dotyczy kobiet. Różnica między dwoma rodzajami przepuklin to miejsce występowania przemieszczonego fragmentu zawartości jamy brzusznej. Odmienna anatomia miednicy u obu płci powoduje, iż u mężczyzn częściej kanałem przepukliny jest kanał pachwinowy.

Objawem sugerującym występowanie przepukliny jest zazwyczaj uczucie pobolewania lub nieokreślonego dyskomfortu w okolicy pachwiny po wysiłku fizycznym, uciążliwym kaszlu lub wydaleniu stolca.

Polecamy: Przepuklina pachwinowa


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Jakie objawy wskazują na chorą trzustkę? [video]

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 6
dodano: 17:25 2016-02-09 przez: ~gość (5.172.*.*)
mam bule w pachwinie podczas kaszlu boli mnie takze pracie oraz jadra
dodano: 17:40 2015-06-10 przez: ~NOWUS92 (83.23.*.*)
Witam Mam problem z pachwiną gdy pobiegam bardzo mnie na drugi dzień boli pachwina ale też całe jakby biuodro kłuje wszystko z prawej strony RTG nic nie wykazało USG też nic... czuje cały czas troche boli czasami jak psikam to całe mnie boli z prawej strony tak jakbym miał przepukline ale jej nie mam chirurg wykluczył ją... CO TO MOŻE BYĆ ?? POMOCYYY!!!!!!!!!!!!!!!
dodano: 11:53 2014-10-01 przez: ~Marcin34 (94.240.*.*)
Od miesiąca mam bóle w pachwinie np.: gdy szybko idę czy biegnę,albo leżę,gdy zakaszlnę Ból towarzyszy mi też w górnej części pleców prawa strona tzw. łopatka jak to się nazywa fachowo??? Co to może być??? POMOCY!!!!!!
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter